בית ספר בכר רוסו, צור משה
  www.bacharrussu.edu1.org.il
בית ספר בכר רוסו, צור משה
יום ש', יב’ בסיון תשע”ח
דף הבית מרחבי כיתות מקצועות לימוד חדר מורים יצירת קשר
על הקמת המוזיאון לתולדות ביה"ס בכר רוסו
קרא עוד...
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
שלום לכולם, רציתי לשתף אתכם בחוויה מיוחדת במינה, שחוויתי במסיבת הסיום של פרויקט הקשר הרב דורי בבכר רוסו, שהתקיימה ביום שישי האחרון.בפרויקט שנערך בבית הספר בכר רוסו השנה השתתפו שבעה זוגות של סבתות ונכדים (ביניהם גם זיוה שלנו עם הנכד אלון). מפגש הסיום כלל את הצגת המצגות שיצרנו במהלך השנה, וכמובן את המשוב של כל אחד מהזוגות.המפגש התנהל באווירה נעימה ומרגשת (אני כהרגלי התרגשתי בטרוף...) הנוכחים היו קשובים למצגות ולסיפורים האחרים, שאלו שאלות, התעניינו בחיים ובסיפורים המרתקים שסיפרו המשתתפים האחרים ונהנו להתרפק על הזיכרונות המשותפים.היה מדהים לראות כיצד צעירים שדור מפריד בינם לבין דור הסבים שלהם, יושבים מרותקים וגומעים בצמא את המידע על איך התנהלו חייהם בצריפים ומעברות.הילדים הופתעו לגלות שהסבתות שלהם, כשהיו בגילן שיחקו במשחקים דומים לאלו שהם עצמם משחקים היום, והתפלאו שכילדים הן הצליחו לתקשר ביניהן, גם ללא טלפונים ניידים. הסבתות סיפרו על העליה לארץ והסיבות השונות שהביאו את משפחתם לקבל את ההחלטה ולעלות ארצה. סיפרו על כליאה במחנות מעצר בקפריסין ועל אניות שהביאו אותם לחופי הארץ.הסבתות סיפרו על השמחה הגדולה בעקבות עצרת האו"ם (כן כן זה דור ששמע את זה קורה באמת), ועל האווירה המרגשת בעקבות הכרזת העצמאות.הסבתות סיפרו על בתים מפח וחמרה בני חדר אחד, שהשירותים שלהם נמצאו מחוץ לבית, על מקרר שמקרר באמצעות קוביות קרח, על אוכל שבושל על פתיליה ועל חיתולים שכובסו ביד. כפי שאתם מבינים היה מרתק ונוסטלגי.... בברכה,ליאת שדה
קרא עוד...
תוכנית החונכות קיימת מספר שנים בבית הספר. כל כיתות ביה"ס "בכר רוסו" משתתפות בתוכנית החונכות. אחת לשבועיים נפגשת הכיתה הבוגרת עם הכיתה הצעירה ממנה למפגש חונכות. כל תלמיד חונך 1-2 תלמידים.
קרא עוד...
תכנית "הקשר הרב דורי" הינה תכנית ערכית חינוכית הבונה גשר ערכי בין דורי, ומחזקת את מערכת הקשרים בין תלמידי ביה"ס לבין האוכלוסייה המבוגרת, באמצעות הסביבה הטכנולוגית.
קרא עוד...
מהנעשה בבית ספרינו
לוח ארועי החודש
הנהגת הורים תשע"ח
חכמים ברשת
תקשוב- מדריכים, סיסמאות ועוד
ספריית צור משה
פרוייקטים
קרן קרב
תשלומי הורים
למידה בשעת חירום